top of page
Joanna_Freszel_fot._Anna_Konieczna-Purch

JOANNA FRESZEL

Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury, programu Pro Polonia, ISA2012, trzy razy zgłoszona do Paszportów Polityki, odznaczona medalem Magna cum Laude (2013), Stypendium Młoda Polska (2014), Złotym Orfeuszem (2016). Nominowana w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2016 za album real life song. Nominowana do nagrody Koryfeusz 2017 i zdobywczyni Paszportu Polityki (2017). We wrześniu 2019 uzyskała stopień doktora sztuki.

Nagrodzona m.in. na: Konkursie im. Halskiej, Konkursie im. Szymanowskiego, Konkursie im. Reszków, Belvedere im. Gabor, J:opera Voice Competition isa 12. Finalistka Viotti Competition.

Nagrywała muzykę do filmów, słuchowisk. Brała udział w festiwalach Prawykonania, Warszawska Jesień, Aix-en Provence, Contrechaps, Sacrum Profanum, Kwartet Śląski i jego goście, Saaremaa Opera Days, Opera in the Town Hall Festival, Musica Polonica Nova, Melos-Etos itd. Współpracuje z Estońską Operą Narodową, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu.

Była zapraszana do współpracy przez Orkiestry: Filharmonii Narodowej, Białostockiej, Krakowskiej, Śląskiej, Świętokrzyskiej, Sinfonia Varsovia, NOSPR Sinfonia Iuventus, Akademii Beethovenowskiej, Österreichisches Ensemble für Neue Musik, Ereprijs, AUXO, OMN i inne. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, choć z powodzeniem sięga do dzieł wszystkich epok. Jest mgr inż. Ochrony Środowiska SGGW w Warszawie.

photo(c) Anna Konieczna-Purchała

ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK

Pianista, solista i kameralista, adiunkt w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat, początkowo u p. Elżbiety Saramy, później w PSM II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie mgr Andrzeja Domina. W 2014 ukończył studia pianistyczne na UMFC w klasach fortepianu profesora Piotra Palecznego i kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej. W lutym 2018 roku uzyskał stopień doktora sztuki. Laureat m.in. Grand Prix i wszystkich nagród specjalnych I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach (2015).

W 2014 roku zadebiutował jako solista z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie; towarzyszyły mu również Polska Orkiestra Młodzieżowa im. Witolda Lutosławskiego, szwajcarska Jugendorchester „Il mosaico”, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Rzeszowska. W ramach własnej działalności pedagogicznej prowadził warsztaty muzyki kameralnej m.in. w Hochschule fur Musik Detmold (Niemcy) oraz w Eesti Muusika-ja Teatriakademia w Tallinie (Estonia), regularnie współpracuje również z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci, prowadząc kursy kameralistyki w ramach warsztatów organizowanych przez Fundusz w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.


photo(c) Kinga Karpati

Lukasz Chrzeszczyk 026 (1).jpg
Artyści: Poznaj nasz zespół
bottom of page