
JOANNA FRESZEL
Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury, programu Pro Polonia, ISA2012, trzy razy zgłoszona do Paszportów Polityki, odznaczona medalem Magna cum Laude (2013), Stypendium Młoda Polska (2014), Złotym Orfeuszem (2016). Nominowana w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2016 za album real life song. Nominowana do nagrody Koryfeusz 2017 i zdobywczyni Paszportu Polityki (2017). We wrześniu 2019 uzyskała stopień doktora sztuki.
Nagrodzona m.in. na: Konkursie im. Halskiej, Konkursie im. Szymanowskiego, Konkursie im. Reszków, Belvedere im. Gabor, J:opera Voice Competition isa 12. Finalistka Viotti Competition.
Nagrywała muzykę do filmów, słuchowisk. Brała udział w festiwalach Prawykonania, Warszawska Jesień, Aix-en Provence, Contrechaps, Sacrum Profanum, Kwartet Śląski i jego goście, Saaremaa Opera Days, Opera in the Town Hall Festival, Musica Polonica Nova, Melos-Etos itd. Współpracuje z Estońską Operą Narodową, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu.
Była zapraszana do współpracy przez Orkiestry: Filharmonii Narodowej, Białostockiej, Krakowskiej, Śląskiej, Świętokrzyskiej, Sinfonia Varsovia, NOSPR Sinfonia Iuventus, Akademii Beethovenowskiej, Österreichisches Ensemble für Neue Musik, Ereprijs, AUXO, OMN i inne. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, choć z powodzeniem sięga do dzieł wszystkich epok. Jest mgr inż. Ochrony Środowiska SGGW w Warszawie.
photo(c) Anna Konieczna-Purchała
ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK
Pianista, solista i kameralista, adiunkt w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat, początkowo u p. Elżbiety Saramy, później w PSM II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie mgr Andrzeja Domina. W 2014 ukończył studia pianistyczne na UMFC w klasach fortepianu profesora Piotra Palecznego i kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej. W lutym 2018 roku uzyskał stopień doktora sztuki. Laureat m.in. Grand Prix i wszystkich nagród specjalnych I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach (2015).
W 2014 roku zadebiutował jako solista z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie; towarzyszyły mu również Polska Orkiestra Młodzieżowa im. Witolda Lutosławskiego, szwajcarska Jugendorchester „Il mosaico”, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Rzeszowska. W ramach własnej działalności pedagogicznej prowadził warsztaty muzyki kameralnej m.in. w Hochschule fur Musik Detmold (Niemcy) oraz w Eesti Muusika-ja Teatriakademia w Tallinie (Estonia), regularnie współpracuje również z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci, prowadząc kursy kameralistyki w ramach warsztatów organizowanych przez Fundusz w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
photo(c) Kinga Karpati
